Vide Sabiedrība Jauniešiem
zemes stunda

23. martā pulksten 20.30 pasaulē lielākā vides akcija – Zemes stunda ‒ būs jau astoņpadsmito gadu pēc kārtas, lai iedvesmotu ikvienu rūpēties par mūsu planētu.

Kopš 2007. gada Zemes stunda ir pazīstama ar "gaismas izslēgšanas" brīdi. Izslēdzot apgaismojumu objektos un mājokļos, visā pasaulē iedzīvotāji tiek aicināti simboliski veltīt stundu Zemei. 2023. gadā vairāk nekā 410 000 stundu mūsu planētai veltīja šīs akcijas atbalstītāji 190 valstīs un teritorijās, aptverot 90 % planētas.

Aicinājums "Velti stundu Zemei" mudina cilvēkus arī darīt labu planētai un reizē sev pašiem. Pastaiga mežā, lai iepazītu dabas daudzveidību, mājokļa sakārtošana, nomainot neilgtspējīgus produktus pret videi draudzīgām alternatīvām, sevis izglītošana – ir daudz iespēju, ko ikviens šajā stundā var darīt.

Akcija tiks atbalstīta arī Aizkraukles novadā. “Pļaviņu Jauniešu iniciatīvu centrā "Ideja" Zemes stundai veltītas aktivitātes norisināsies jau 22. martā pulksten 15.15 ‒ kopā ar jauniešiem cepsim veģetāro picu, notiks viktorīna par dabai draudzīgu dzīvesveidu un spēlēsim galda spēles,” informē Pļaviņu Jauniešu iniciatīvu centra "Ideja" vadītāja Daiga Rūtiņa. Savukārt Jaunjelgavas Jauniešu centrs Pasaules Dabas fonda rīkotajā starptautiskajā akcijā piedalīsies 22. martā pulksten 18.00 ‒ tiks piedāvāti dažādi uzdevumi, atgādinot par mūsu planētas bioloģisko daudzveidību un ilgtspējību.

Zemes stundas vakarā, 23. martā, Pasaules Dabas fonds organizēs šim notikumam īpaši veltītu pasākumu, kura laikā tiks apbalvoti šī gada klimata vēstnieki un klimata un dabas krīzes tiks aplūkotas neierastā skatījumā. Plašāka informācija par pasākumu pavisam drīz tiks ievietota atklāta Pasaules Dabas fonda sociālo tīklu kontos (Facebook un Instagram) un tīmekļvietnē.

 

Par Zemes stundu

Zemes stunda, kas aizsākās Sidnejā 2007. gadā, ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides kustību, iedvesmojot cilvēkus, kopienas, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 190 valstīs un teritorijās rīkoties mūsu planētas labā. Zemes stundā gaismas tiek izslēgtas daudzos pasaules ievērojamākajos objektos, sākot ar “Londonas aci” Anglijā un beidzot ar Eifeļa torni Francijā un Kolizeju Itālijā. Latvijā katru gadu gaismas tiek izslēgtas vai samazināts apgaismojums Rīgas pilij, Brīvības piemineklim, Vanšu un Dzelzceļa tiltiem, Melngalvju namam un daudzām citām sabiedriskajām ēkām.