30. janvāra pievakarē Aizkraukles kultūras centrā norisinājās aizkraukliešu tikšanās ar novada domes un pašvaldības administrācijas vadītājiem. Sanāksmē piedalījās arī pašvaldības vadošie speciālisti un Aizkrauklē darbojošos kapitālsabiedrību valdes locekļi, sniedzot izsmeļošu informāciju par aizvadītajā gadā paveikto un šogad iecerēto.
Detalizētu pārskatu par paveikto un situāciju saistībā ar namu apsaimniekošanu pilsētā bija sagatavojis SIA “Lauma A” valdes loceklis Andris Zābelis. Vislielākā interese izrādīta par ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu, piemēram, jautājums par nesen ieviesto siltumskaitītāju attālinātās nolasīšanas sistēmu. SIA “Lauma A” valdes loceklis pauda, ka visbiežāk iedzīvotāji interesējas par kāpņu telpu remonta iespējām daudzdzīvokļu namos, taču apkures sezonas laikā regulāri tiek saņemti arī jautājumi par apkures sistēmas darbību un dzīvojamo ēku vispārējo stāvokli. Retāk tiek jautāts par iespēju veikt māju siltināšanu, kas ilgtermiņā ļautu samazināt izdevumus par apkuri ziemas periodā. Apsaimniekotājs atzina, ka saņemti iedzīvotāju ieteikumi veicināt komunikāciju starp uzņēmumu un klientiem un šim jautājumam šogad tiks pievērsta pastiprināta uzmanība, tostarp organizējot kopsapulces ar māju iedzīvotājiem vismaz divas reizes gadā.
Par atkritumu apsaimniekošanu un pilsētas teritorijas uzkopšanu informēja SIA “KUK” valdes loceklis Zemgus Vītoliņš, uzteicot iedzīvotājus par atkritumu šķirošanu. Atkritumu pārstrāde ļauj ievērot mērenu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma izmaksu pieaugumu, kas pēdējos gados nav bijis tik straujš kā maksas par atkritumu apglabāšanu pieaugums – šis ir aizkraukliešu pašu nopelns. Aizvadītajā gadā sadarbībā ar jauno dārznieci izdevies uzlabot pilsētas apstādījumu veidolu.
SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis informēja par siltumapgādes cenu izmaiņu tendencēm, aizvadītajā gādā bija novērojamas krasas tarifa izmaiņas, jo normatīvie akti nosaka, ka tarifam jāseko apkurē izmantoto izejvielu cenu izmaiņām. Patlaban ievērojami svārstās dabasgāzes cena, tāpat arī cena elektrībai. Zināmu stabilitāti saglabājusi vien šķeldas cena, kas arī pērn būtiski pieaugusi, tomēr šķelda kā kurināmais nodrošina lielāko daļu no pilsētas apkurei nepieciešamā siltuma apjoma.
SIA “Aizkraukles ūdens” valdes locekle Gudruna Vectirāne atskatījās uz ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu jomā paveikto Aizkraukles pilsētā un pagastā. Iedzīvotāji tika informēti par ūdens ieguves avotiem, tā attīrīšanu un apstrādi pirms ūdens nonāk iemītnieku mājās, kā arī norēķinu kārtību par sniegtajiem pakalpojumiem. Ir zināms, ka no šī gada maija nedaudz pieaugs maksa par ūdensapgādes pakalpojumiem, jo tiks pārtraukts valsts atbalsts, kas daļēji sedza elektroenerģijas cenu kāpumu. Taču jāņem arī vērā, ka šis tarifs nav mainīts kopš 2015. gada, kā arī visus šos gadus ir izdevies saglabāt nemainīgu ūdens kvalitāti, par to liels paldies jāsaka arī uzņēmuma darbiniekiem.
Pārskatu par izmaiņām aizvadītajā gadā un šogad plānoto sniedza arī SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne. Pērn izdevās veikt remontu poliklīnikas ēkas daļā, kur šogad izvietota rehabilitācijas nodaļa, tajā būs arī atsevišķa vingrošanas zāle. Iegādāts jauns aprīkojums, lai varētu sniegt kvalitatīvu rehabilitācijas pakalpojumu tepat uz vietas. Esam viena no retajām pašvaldībām, kur uz vietas pieejams klīniskais psihologs, kas strādā ar autiskā spektra pacientiem, gatavojamies ieviest ABA (Applied Behavior Analysis - lietišķās uzvedības analīzes) terapiju. Uzsākts radioloģiskās diagnostikas telpu remonts, tiek gādāta jauna, moderna diagnostikas aparatūra, kā arī ir grandioza iecere uzsākt veidot fleboloģijas patoloģiju centru. Savukārt lielākais izaicinājums ir jauno darbinieku piesaiste, kam darbs reģionālā medicīnas centrā nešķiet pietiekami aizraujošs.
Vien trešās tikšanās stundas izskaņā pie vārda tika Attīstības nodaļas vadītāja Ilona Kāgane un pilsētas un Aizkraukles pagasta pārvaldnieks Aigars Zīmelis, lai vēstītu par iecerēm Daugavas krastmalas labiekārtošanā. Iecerēts, ka šogad tiks pabeigta pastaigu taku izveide, lai tās savienotu ar stadionu, plānots izveidot tiltiņu pār gravu. Savukārt aiz katoļu baznīcas iecerēts veidot vietu, kur ūdenī būs iespējams nolaist laivas. Pagaidām laivu ielaišanai ūdenī atļauts izmantot pilsētas pludmali, ņemot vērā, ka automašīna pēc laivas ielaišanas jāpārvieto stāvlaukumā pie kultūras centra.
Pašvaldības vadība un speciālisti pateicas iedzīvotājiem par tikšanās laikā izrādīto interesi un arī iepriekš iesūtītajiem jautājumiem. Nākamā tikšanās ar iedzīvotājiem notiks jau pirmdien Zalves pagastā. Aicinām zalvēniešus un Sproģu ciema iedzīvotājus piedalīties, uzdodot jautājumus un izteikt viedokli par pašvaldības darbu.
Uz tikšanos Zalvē!