No oktobra beigām dzīvnieku aizsardzības biedrība “Felida” pārtrauks kaķu uzturēšanu telpās Aizkrauklē, tāpēc mūsu četrkājainie draugi ļoti gaida jaunus, mīlošus saimniekus. Pašlaik biedrības telpās mīt teju 30 bezsaimnieka kaķu.
Biedrības pārstāves, kas ikdienā rūpējas par kaķiem, nevēlas pieļaut pūkaino draugu nonākšanu patversmē, tādēļ aicina cilvēkus būt atsaucīgiem un viņiem dāvāt jaunas pastāvīgas mājas. Visi ķepaini ir vakcinēti, sterilizēti, attārpoti, ikdienā no sirds aprūpēti un apmīļoti. Adopcijas maksa netiek prasīta ‒ lūgts vien neliels ziedojums, lai palīdzētu uzturēt pārējos kaķus, līdz tie tiks adoptēti.
Biedrības valdes locekle Dagmāra Dzirkale pazīst katru kaķi pēc rakstura un nākamajiem saimniekiem sniegs visu nepieciešamo informāciju. Interesenti aicināti viņai zvanīt pa tālruni +371 29820962 un vienoties par tikšanās laiku, vēlams pēcpusdienās no pulksten 14.00 līdz 18.00.
“Mums ir mīļi, veselīgi, skaisti un labi baroti kaķi, kas pieraduši dzīvot istabā, bet ir arī āra kaķi, kuriem būtu labi dzīvot privātmājā ‒ dienā pagalmā, bet naktī ‒ siltā pajumtē,” stāsta biedrības “Felida” valdes locekle Inta Krieva. “Aicināti pieteikties arī potenciālie saimnieki no Aizkraukles vasarnīcu rajona, kuri kaķus spētu pabarot vismaz trīsreiz nedēļā. Lūdzam ikvienu izvērtēt situāciju ģimenē un rast iespēju adoptēt un dot mājas mīļam un uzticīgam draugam!”
Biedrība “Felida” nav patversme, tā ir bezpeļņas organizācija, kas jau 14 gadu darbojas, pateicoties ziedojumiem un novada pašvaldības atbalstam, kā arī iesaistot brīvprātīgos palīgus un cilvēkus, kuri saņem atalgojumu Eiropas Sociālā fonda Plus programmā. Biedrības mērķis ir ierobežot kaķu nekontrolētu vairošanos ne tikai Aizkrauklē, bet arī novadā. “Felidas” entuziasti glābj un uztur bezsaimnieka kaķus, sterilizē, nogādā viņus iepriekšējās uzturēšanās vietās vai arī cenšas atrast jaunus saimniekus, kā arī Aizkrauklē uztur desmit āra kaķu barošanas vietas. No biedrības telpām iepriekš tika adoptēti ap 100 pūkaino draugu gadā, bet beidzamos trīs gadus ‒ ap 70 gadā. Šī gada sākumā biedrības telpās bija ap 70 murrātāju, adoptēts 41, pašlaik ir 30.
Taču šī gada 1. jūlijā stājās spēkā Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumi un Ministru kabineta noteikumi Nr. 412 “Noteikumi par dzīvnieku patversmēm un dzīvnieku viesnīcām”. Saskaņā ar tiem biedrībai būtu jāreģistrē patversmes statuss, taču tai nav pa spēkam izpildīt visas prasības, savukārt novada pašvaldībai patversmes izveidošana un uzturēšana gadā izmaksātu vairākus desmitus tūkstošus eiro, jo būtu jānodrošina visas labturības prasības, veterinārārsta uzraudzība, jāalgo darbinieki un jāievēro citi nosacījumi.