Aizkraukles novada pašvaldības Attīstības nodaļa aicina ikvienu iepazīties ar materiālu par dabas teritoriju lomu pilsētas struktūrā.
Šī gada oktobrī Aizkraukles Kultūras centrā novada pašvaldības Attīstības nodaļa aicināja ikvienu interesentu, arī pašvaldības speciālistus, uz semināru par novada ainavu vērtībām un pilsētvides apsaimniekošanas labās prakses piemēriem.
Attīstības nodaļa šobrīd veido jaunā novada teritorijas plānojumu, tai skaitā izstrādā teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus. Teritorijas plānojums ir ilgtermiņa (līdz 25 gadiem) teritorijas attīstības plānošanas dokuments, bet daudz pārmaiņu attiecībā uz zemes izmantošanu un pilsētvides apsaimniekošanu mēs varam radīt īstermiņā.
Attīstības nodaļa sadarbībā ar dabas eksperti bioloģijas doktori Sandru Ikaunieci seminārā prezentēto materiālu ir papildinājusi un aicina ar to iepazīties ikvienu interesentu.
Materiālā prezentācijas veidā atradīsiet gan tipiskākās problēmas pilsētvides apsaimniekošanā, gan ieteikumus, ko darīt citādāk, rosinājumu līdzās apbūvei pilsētā veidot arī pļavas, skaidrojumu par koku nozīmi pilsētā, kā arī kopējo apskatu par dabas teritoriju lomu pilsētas struktūrā. Piemēram, viņa uzsver, ka kokam ir no pieciem līdz pat 500 kvadrātmetriem lielas lapu virsmas, uz kurām sakrājas putekļi, kuri lietū noskalojas, nokļūst notekā vai gruntī, un tiek attīrīts gaiss, kuru elpojam.
Materiāls pieejams elektroniski.
Ja ir kādi komentāri vai jautājumi par Aizkraukles novada teritorijas plānojuma izstrādi, lūdzam tos adresēt Aizkraukles novada pašvaldības Attīstības nodaļas speciālistiem – teritorijas plānotājai Ilzei Circenei, e-pasts: icircene@inbox.lv, tālrunis +371 28323046 vai teritorijas plānojuma izstrādes vadītājam, ģeogrāfiskās informācijas sistēmas speciālistam Didzim Grundulim, e-pasts: didzis.grundulis@aizkraukle.lv, tālrunis +371 25665916.
UZZIŅA
2023. gada martā Aizkraukles novada pašvaldībā tika uzsākts darbs vienota novada teritorijas plānojuma izstrādē. Šobrīd teritorijas izmantošanu un tās nosacījumus novadā regulē seši pieejas ziņā atšķirīgi bijušo novadu teritorijas plānojumi – Aizkraukles, Kokneses, Pļaviņu, Jaunjelgavas, Skrīveru un Neretas novada. Tā kā vairāki no tiem ir tapuši pirms desmit un vairāk gadiem, tos nepieciešams izvērtēt un aktualizēt, izstrādājot vienotus attīstības nosacījumus visai novada teritorijai.