Jaunjelgavas kultūras centru turpmāk vadīs Sandra Smona – viņa šim amatam izvēlēta no trijiem pretendentiem. “Jāpiedāvā sabiedrībai tas, ko viņi vēlas, nevis tas, kas gadu no gada paredzēts. Lai gan jaunas idejas ir liels risks, taču pasākums ir izdevies, ja par to runā,” stājoties amatā, saka jaunā vadītāja.
Saistībā ar to, ka līdzšinējā Jaunjelgavas kultūras centra vadītāja Anita Ostrovska uzsāka darbu Aizkraukles novada Kultūras pārvaldē, veicot kultūras darba metodiķes pienākumus, jau janvārī tika izsludināta iekšēja pieteikšanās Jaunjelgavas kultūras centra vadītāja vakancei. Tagad, kopš 2021. gada 1. jūlija, Jaunjelgavas kultūras centram ir vairākas struktūrvienības – Sērenes tautas nams, Seces pagasta kultūras nams, Staburaga saieta nams, Sunākstes pagasta saieta nams un Daudzeses pagasta saieta nams.
Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš stāsta, ka pieteikšanās vakancei sākotnēji tika pagarināta, norādītajā termiņā Jaunjelgavas kultūras centra direktora amatam tika saņemti trīs pieteikumi. Pretendentu atlases komisija ieteica šajā amatā apstiprināt Sandru Smonu, tam piekrita arī Aizkraukles novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja. Līdz ar to 17. marta sēdē dome lēma Jaunjelgavas kultūras centra direktores amatā apstiprināt Sandru Smonu.
Jaunajai vadītājai ir 36 gadi. Līdz šim viņas profesionālā darbība bijusi saistīta ar pasākumu organizēšanu un projektu vadību. Pēdējā darbavieta – vadītāja atpūtas kompleksā “Klidziņa”, bet pirms tam viņa bija pasākumu producente žurnālā “Kapitāls”.
Sandra Smona Alberta koledžā apguvusi kultūras menedžmentu, Ekonomikas un kultūras augstskolā ieguvusi profesionālo bakalaura grādu kultūras vadībā, bet šobrīd šajā augstskolā turpina maģistrantūras studijas, apgūstot aprites ekonomiku un sociālo uzņēmējdarbību.
Kādas ir prioritātes, sākot darbu jaunajā amatā? “Noteikti pievērsīšos novada tradīciju un kultūrvēsturisko vērtību iesakņošanai. Lai arī tradīcijas ir senas, tām jābūt arī mainīgām,” saka Sandra Smona. “Pasākumu jomā konkurence ir ļoti spraiga, mūsdienu cilvēka uzmanību grūti noturēt, tādēļ kultūras pasākumiem nepieciešams celt prestižu. Jāpiedāvā sabiedrībai tas, ko viņi vēlas, nevis tas, kas gadu no gada paredzēts. Lai gan jaunas idejas ir liels risks, taču pasākums ir izdevies, ja par to runā. Labu vai sliktu, bet runā.
Manuprāt, lai attīstītu un daudzveidotu kultūras jomu Jaunjelgavā, nepieciešams noteikt konkrētas prioritātes, proti: attīstīt radošus un konkurētspējīgus cilvēkresursus; izveidot jaunus radošos kvartālus, tādejādi ļaujot novada jauniešiem īstenot savas ieceres; veicināt sadarbību ar jaunajiem dizaineriem un māksliniekiem, vairāk strādājot pie novada vizuālā tēla attīstīšanas un iesakņošanas. Ņemot vērā to, ka lielu savu profesionālās dzīves daļu esmu pavadījusi Rīgā, tas dod man zināmas priekšrocības, lai ar svaigu redzējumu varētu sniegt pilsētai jaunas idejas un dalītos savā līdzšinējā pieredzē.”
Jaunjelgavas kultūras centra direktores amata pienākumus sāks pildīt 1. aprīlī.