Ar audzēkņu un ģimeņu koncertu pagājušās nedēļas nogalē tika ieskandināta P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas jaunā āra skatuve. Garāmejošie cilvēki, mūzikas skaņu piesaistīti, brīdi apstājās, lai paklausītos jaunos mūziķus, un skolas direktore Daina Laganovska atzina: “Āra skatuve reizē ir platforma, kas ļauj parādīt, ko tad mēs īsti šajā skolā darām.”
Līdz ar P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas telpu remontu, kas noslēdzās pagājušā gada septembrī, pagājušajā rudenī pagalmā izveidota arī āra skatuve. Šopavasar – 26. maijā – skolas audzēkņi un viņu ģimenes jauno skatuvi ieskandināja.
Skatuve iekārtota skaistā vietā līdzās skolas ieejai, ar skatu uz pilsētas dīķi un strūklaku. Pati skatuvīte ir diezgan askētiska – bruģēts paaugstinājums, virs kura ir jumtiņš. “Kad nolemsim rīkot vakara koncertus, esam iecerējuši to arī izgaismot ar prožektoriem,” teic skolas direktore Daina Laganovska. “Nākotnē šo laukumu varētu iekārtot, novietot solus skatītājiem, lai te taptu tādā kā brīvdabas estrāde un varētu notikt arī citi pasākumi – pilsētas svētki, koncerti. Te ir daudz vietas un nākotnē varētu veidoties tāds kā amfiteātris.”
Atklāšanas koncertā skatuvi ieskandināja skolas audzēkņi, koncerts bija ļoti skaists un sirsnīgs. Garāmgājēji palēnināja soli, piestāja kastaņas paēnā un klausījās. “Kad muzicējam skolā, mūs tik daudzi nedzird, bet tagad ir patīkami vērot cilvēku ieinteresētību,” saka Daina Laganovska. “Jau pandēmijas ierobežojumu laikā, kad skolas kāpnes izmantojām, lai mēģinātu un ierakstītu video Dziesmu svētkiem, pamanījām, ka mums sarodas arī skatītāji. Skolas pagalmā skan, un jebkurš cilvēks, kurš iznāk no lielveikala ar iepirkumu maisiņu, var brīdi paklausīties.”
Koncerta noslēgumā uz skatuves kāpa audzēkņi kopā ar ģimenēm. Šī tradīcija P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolā ir diezgan sena, ģimeņu koncerta rīkošanas idejas autore ir vijoļspēles skolotāja Līga Butāne. Agrāk gan ģimeņu muzicēšanas pasākums rīkots ap Ziemassvētkiem, bet šoreiz tas skanēja mācību gada noslēgumā. Koncertā piedalījās piecas ģimenes no Aizkraukles, Daudzeses, Jaunjelgavas, Sērenes – Brīgeru, Ertu, Kuršpetovu, Patmalnieku ģimenes, māsas Skrastiņas. Māsas un brāļi muzicēja kopā, un ar viņiem uz skatuves kāpa arī māmiņas un vecmāmiņas. Skanēja jauki, bija mīļi un sirsnīgi.