Biedrība “Pērses krasts” septembrī ar pašvaldības atbalstu noorganizēja Kokneses skolēnu stāstniecības meistarklasi un Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumu.
6. septembrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 4.b klases audzēkņi skolotājas Baibas Višķeres vadībā piedalījās biedrības rīkotajā stāstniecības meistarklasē “Daugavas Sama stāsts” ar dizaina domāšanas elementiem.
Skolēni iepazinās ar Daugavas Sama stāstu un izteica savu viedokli par dzirdēto, grupās noklausījās izvēlēto audio par kādu no vēsturiskajiem Kokneses apskates objektiem un pēc tam savā interpretācijā izveidoja teatrālu ainu, to iemūžinot fotogrāfijā. Komandas attēloja radošus stāstus, izmantojot dažādus materiālus un skatuves elementus, piedāvājot jaunu skatījumu uz leģendām par pazīstamajām Kokneses vietām.
Skolēnu komandām palīdzēja meistarklases vadītājas Māra Bitāne un Gita Tenisa, skolotāja Baiba Višķere, biedrības projektu koordinatore Kristiāna Kazāka un brīvprātīgā jauniete Liāna Rēzija Megne.
Šī aktivitāte ir svarīgs posms biedrības “Pērses krasts” plānotajā nākotnes iecerē ‒ biedrības telpās Koknesē, Blaumaņa ielā 8, nākotnē izveidot mūsdienīgu ekspozīciju “Daugavas Sama stāsts”, kur klātienē interaktīvā veidā būtu iespējams iepazīt biedrības apkopotos vēsturiskos materiālus par Koknesi un Daugavas senleju.
7. septembrī biedrība “Pērses krasts” organizēja Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumu, kas pulcēja dažāda vecuma interesantus. Saules staru sildīti, apmeklētāji baudīja omulīgu un draudzīgu atmosfēru. Informatīvā telts ar "Daugavas Sama stāstu" raisīja interesi par vēsturi, fotospēle un intervijas veicināja savstarpēju iepazīšanos. Biologa Ata Mindes stāstījums par Daugavas ekosistēmu radīja interesi izzināt Daugavas veidošanās stāstu, savukārt “Draugu virtuves” gardā uguns zupa saliedēja visus un radīja patiesu kopības sajūtu.
Mazākos bērnus priecēja Ievas Mindes piekariņu darbnīca, kur viņi ar aizrautību veidoja ūdens iemītniekus, un Gitas Tenisas akvārija veidošanas darbnīca, kur bērni no sagatavotajiem materiāliem plastmasas traukos veidoja savus unikālos akvārijus, izmantojot iztēli un radošumu.
Pasākumu līdzfinansēja Aizkraukles novada pašvaldība no budžetā paredzētajiem līdzekļiem sabiedriskām organizācijām.