Uzņēmējdarbība
pieredzes apmaiņas brauciena piedāvājuma afiša

Ar mērķi sekmēt sociālās uzņēmējdarbības attīstību un veicināt Latvijas un Lietuvas sadarbību sociālajā jomā, no 2025. gada janvāra līdz maijam notiks pieci tematiski pieredzes apmaiņas braucieni pie sociālajiem uzņēmumiem Latvijā un Lietuvā.

Tajos aicināti piedalīties sociālie uzņēmēji, sociālo zinātņu pedagogi, pašvaldību speciālisti un citi nozares interesenti no abām valstīm – primāri no Zemgales reģiona un Ziemeļlietuvas. Dalība braucienos ir bez maksas, darba valoda – angļu.

Pirmais brauciens norisināsies 15. janvārī  Jelgavas novadā un Jelgavas valstspilsētā, kur būs iespēja iepazīt piecus sociālos uzņēmumus, kas sekmīgi un inovatīvi darbojas izglītības jomā, strādā ar jauniešiem un veicina vietējo kopienu attīstību. Pieredzē dalīsies SIA "Mājas TUVU", kas organizē nometnes un pasākumus jauniešiem, SIA "Barboleta", kas radījusi inovatīvu līdzsvara platformu mācību un darba produktivitātei, kā arī privātā pamatskola “Pats”, kas piedāvā uz bērna vajadzībām vērstu pamatskolas izglītību. Diena noslēgsies ar ciemošanos divos sociālajos uzņēmumos ‒ profesionālās ievirzes deju skolā "Benefice" un SIA “BJMK Rokskola”.

Detalizēta pasākuma programma skatāma Zemgales Plānošanas reģiona tīmekļvietnē.

Vietu skaits ierobežots! Lai pieteiktu dalību, līdz 6. janvārim jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa.

Pieredzes apmaiņas braucienu cikls “Atklājot sociālo uzņēmumu potenciālu Latvijā un Lietuvā” ir daļa no Interreg VI-A Latvijas–Lietuvas programmas 2021.–2027. gadam projekta “Sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas uzlabošana Zemgalē un Ziemeļlietuvā” (“Re:Impact”) aktivitātēm, ko īsteno Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju, Lietuvas Sociālā biznesa asociāciju un Rokišķu rajona pašvaldību. Braucieni būs lieliska iespēja ne vien iepazīt dažādus sociālos uzņēmumus un to radīto ietekmi katrā valstī, bet arī sniegs jaunus kontaktus un idejas sabiedrības vajadzību nodrošināšanai.

Katrs brauciens būs veltīts noteiktai tēmai, piemēram, darbam ar jaunatni, sociālajiem pakalpojumiem, kultūras mantojumam un tūrismam, darba integrācijai, dabas un dzīvnieku aizsardzībai, ilgtspējai, vietējās kopienas veidošanai un citiem jautājumiem. Trīs braucieni notiks Latvijā, bet divi – Lietuvā. Līdz tālākiem galamērķiem dalībniekiem tiks nodrošināts kopīgs bezmaksas transports.

Nākamais pieredzes apmaiņas pasākums notiks 19. februārī Rīgā un dienas otrajā pusē Jelgavas novadā, un tas būs veltīts darba integrācijas un sociālo pakalpojumu tēmai. 21. martā brauciena maršruts vedīs uz Pasvales rajonu Lietuvā, kur būs iespēja izzināt mūsu kaimiņvalsts sociālo uzņēmēju iniciatīvas, kas veicina senioru un jauniešu iesaisti vietējās kopienas veidošanā. Ar citu Lietuvas sociālo uzņēmēju pieredzi kultūras mantojuma saglabāšanā un tūrisma jomā būs iespēja iepazīties 16. aprīlī Rokišķu rajonā. Pieredzes apmaiņas braucienu cikls noslēgsies 21. maijā ar viesošanos Ķekavas novadā, kur varēs iepazīt Latvijas sociālos uzņēmumus, kas darbojas dzīvnieku, dabas aizsardzības un ilgstpējas jomās.

Katram pasākumam jāpiesakās atsevišķi. Pieteikšanās anketas tiks atvērtas pakāpeniski laika gaitā un būs pieejamas Zemgales plānošanas reģiona tīmekļvietnē, sadaļā “Jaunumi”.

Projekta Nr. LL-00020 “Sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas uzlabošana Zemgalē un Ziemeļlietuvā” jeb “Re:Impact” kopējais budžets ir  595 286 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ‒ 476 228,80 eiro. Plašāk par projektu: https://www.zemgale.lv/lv/projekts/socialas-uznemejdarbibas-ekosistemas-uzlabosana-zemgale-un-ziemellietuva

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības oficiālo nostāju.