Šogad Andreja Upīša memoriālmājai Skrīveros aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu, no 7. jūnija līdz 31. oktobrim Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde “Andreja Upīša memoriālmājai – 70”, savukārt 9. jūlijā pulksten 17 aicinām visus interesentus uz gadadienas svinībām memoriālmājas dārzā.
1952. gada 24. jūnijā Ogres rajona laikraksts vēstīja, ka Rakstnieku savienība Skrīveros uzsākusi iekārtot Tautas rakstnieka Andreja Upīša darbu izstādi. Skrīveros ieradies arī pats Andrejs Upīts un sniedzis norādījumus izstādes iekārtošanā, personīgi piedalījies manuskriptu, vitrīnu, gleznu un citu eksponātu izvietošanā. Izstādi iekārtoja rakstnieka mājas viesistabā un darba kabinetā.
Tā paša gada 6. jūlijā Skrīveros ieradās republikas izcilākie kultūras un literatūras darbinieki, lai atklātu Andreja Upīša darbiem veltīto pastāvīgo izstādi. Svinībās piedalījās arī apkārtnes iedzīvotāji un skolu jaunieši.
“Izstāde pagaidām iekārtota tikai mājas divās istabās. Lūk, vienā no tām savā agrākajā, parastajā vietā stāv Andreja Upīša rakstāmgalds, blakus — krēsls. Pie sienām fotoattēli un diagramas stāsta par rakstnieka biogrāfijas nozīmīgākajiem faktiem. Interesanti eksponāti iepazīstina mūs ar A. Upīša daudzpusīgo darbību, sākot ar viņa pirmo literāro sacerējumu parādīšanos un beidzot ar pēdējo laika posmu,” tā par izstādi 1952. gada augusta numurā vēstīja žurnāls “Karogs”.
Drīz pēc izstādes atklāšanas Andrejs Upīts ar sievu Olgu nolemj māju dāvināt valstij. Juridisko jautājumu nokārtošana prasa ilgāku laiku, līdz beidzot 1954. gada 20. martā tiek noslēgts dāvinājuma līgums. Zinātņu akadēmija rakstnieka māju nodod Literatūras muzeja pārziņā.
Kad 1972. gadā rakstnieka dzīvoklī Rīgā tiek izveidots Andreja Upīša muzejs, Skrīveru māju Literatūras muzejs nodod jaundibinātā muzeja pārziņā.
Šogad Andreja Upīša memoriālmājai aprit 70. muzeja pastāvēšanas gadadiena. Lai svinētu šo notikumu, no 7. jūnija līdz 31. oktobrim Andreja Upīša memoriālmājā aplūkojama izstāde “Andreja Upīša memoriālmājai – 70”. Izstāde stāsta par muzeja vēsturi, spilgtākajiem notikumiem, muzeja viesiem un darbiniekiem, kas visu šo gadu garumā attīstījuši muzeja darbību un kuplinājuši Latvijas kultūras dzīvi. Izstādē apskatāmi arī 1952. gada izstādes eksponāti, kuru tapšanā piedalījies arī pats Andrejs Upīts.
Savukārt 9. jūlijā pulksten 17 aicinām visus interesentus uz gadadienas svinībām memoriālmājas dārzā. Pasākumā piedalīsies Skrīveru kultūras centra tautas mākslas kolektīvi un Skrīveru mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi.