Koknese Pļaviņas Skrīveru pagasts Vide
Skrīveru Dendroloģiskais parks

AS “Latvijas valsts meži” savā teritorijā regulāri veic atpūtas objektu uzturēšanu, tai skaitā Kokneses parkā, ap Līdaces ezeru Pļaviņu apkārtnē un Skrīveru dendroloģiskajā parkā.

“Aizkraukles novada teritorijā atrodas vairāki rekreācijas objekti, kas ir atšķirīgi gan pēc teritorijas lieluma, gan objektos veicamo uzturēšanas darbu apjoma un regularitātes,” informē AS “Latvijas valsts meži” meža apsaimniekošanas plānošanos vadītājs Jānis Belickis. “Kopumā novadā ir 12 šādu objektu, no kuriem lielākie ir divi ‒ Kokneses parks, kas tiek apsaimniekots kopā ar Kokneses apvienības pārvaldi, un Skrīveru dendroloģiskais parks.”

Šogad Kokneses parkā “Latvijas valsts meži” ir nomainījuši laivas formas solus, ierīkojuši norobežojošo barjeru Pērses upes stāvkrastā un veikuši parka apmeklētāju iecienītā objekta ‒ tējas namiņa ‒ remontu. Savukārt Skrīveru dendroloģiskajā parkā, kā katru sezonu, notiek regulāri uzturēšanas darbi, kas saistīti ar teritorijas apkopšanu, strūklakas darbības nodrošināšanu un citiem.

“2023. gadā tika izstrādāts Skrīveru dendroloģiskā parka rekonstrukcijas plāns, tā apspriešanā piedalījās interesenti, pašvaldības un valsts institūciju pārstāvji. Plānā tika analizēts parka stāvoklis, vēsturiskā parka attīstība un sniegti ieteikumi tā tālākai apsaimniekošanai,” stāsta Jānis Belickis. “Tā kā plāns paredz daudzgadu periodā veicamās darbības, tad šogad sāksim daļu no tā īstenot. Plānots uzstādīt stacionāru tualeti, veikt kopšanas darbus, attīrot no nevēlamo koku un krūmu sugām skatu laukumu uz Daugavu pretī jaunajai pilij. Viens no atbildīgākajiem un darbietilpīgākajiem uzdevumiem būs 110 veco koku kopšana, kuru veiks sertificēti arboristi. Visus šos darbus sāksim augusta beigās, septembrī, un tie noritēs līdz gada beigām”.

Viens no “Latvijas valsts mežu” objektiem ir teritorija ap Līdaces ezeru Pļaviņu apkārtnē. “Tur šogad tiks nomainīta viena no atpūtas lapenēm un uzlabota ugunskura vieta. Lai arī šai teritorijai ir izstrādāti un ar pašvaldību saskaņoti individuālie apsaimniekošanas noteikumi, egļu astoņzobu mizgrauža izplatība šajos plānos ievieš korekcijas. Lai mazinātu kaitēkļu tālāku izplatību un kokmateriālu vērtības samazināšanos, papildus būs jāveic cirsmu izstrāde. Darbus plānots veikt augustā un septembrī,” informē “Latvijas valsts mežu” pārstāvis.