Skrīveros, Daugavas ielā 85, atklāts Skrīveru tūrisma informācijas punkts. Pēc pasākuma svinīgās daļas 20 interesentu grupa devās velopārgājienā “Čaks. Milda. Ceriņi.”, pārceļoties ar kuģīti pāri Daugavai uz kreiso krastu.
Skrīveros aktīva tūrisma kustība sākusies jau 20. gadsimta 50. gadu beigās, kad tika vadītas ekskursijas pa Andreja Upīša dzīves un literārajos darbos attēlotajām vietām. 60. gados Skrīverus sāka apmeklēt ļoti daudz ekskursantu, tāpēc Andreja Upīša muzeja un skolas sadarbības projektā par gidiem sagatavoja vidusskolēnus. Viņi vadīja ekskursijas tūristu grupām, kas Skrīveros ieradās ar autobusiem.
Pirms 20 gadiem Skrīveru novada dome izveidoja jaunu amata vienību – tūrisma organizators. Pirmā šajā amatā darbojās Sigita Lablaika. Agrāk Skrīveru kultūras namā bija izvietots tūrisma informācijas stends un par tūrisma darba organizatori un gidi kopš 2014. gada strādāja skolotāja Daina Vancāne-Viļuma. Tad arī izveidots pirmais tūrisma informācijas punkts, kas atradās Skrīveru kultūras centrā. Daina ieguldījusi ļoti lielu darbu, veicinot vietējo ražotāju sadarbošanos, kā arī attīstot mērķtiecīgu sadarbību ar “Latvijas valsts mežu” Vidusdaugavas mežsaimniecību, Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, Aizkraukles luterāņu draudzi un citām organizācijām, lai labiekārtotu vairākas tūrisma takas Skrīveros un apkārtnē.
Kopš rudens Tūrisma informācijas punktam ir sava telpa, kas tagad ir labiekārtota. Atklāšanas pasākumā muzikālu sveicienu bija sagatavojuši Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un skolotājas. Simbolisko lentu pārgrieza Skrīveru pagasta pārvaldes vadītāja Santa Finstere, Aizkraukles novada Tūrisma nodaļas vadītājas vietniece Lauma Āre un Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.
Tūrisma informācijas punktā tūristi var saņemt dažādus bukletus, iegādāties suvenīrus un iegūt vajadzīgo tūrisma informāciju par Skrīveriem, Aizkraukles novadu un Latviju. Tūrisma informācijas punkta darbalaiks ir saskaņots ar citiem novada tūrisma informācijas punktiem: no 1. maija tas strādā darba dienās (izņemot pirmdienas) no pulksten 9 līdz 12 un no 13 līdz 18; sestdien – no pulksten 10 līdz 14.
Pašreiz Skrīveri lepojas ar vairāk nekā 35 tūrisma vietām, tajā skaitā ir dabas takas, ēdinātāju, ražotāju organizētie pasākumi, radošā tūrisma piedāvājumi. Ar informācijas punkta atklāšanu atveram jaunu lappusi
Skrīveru tūrisma izaugsmē. Ir radīta neliela, bet silta un mājīga vieta, kur ikkatrs ir gaidīts, lai saņemtu informāciju par tūrisma piedāvājumiem. Veicinot Skrīveru atpazīstamību, tūrisma punktā pieejams arī vietējo ražotāju suvenīru piedāvājums. Un to Skrīveros ir daudz – dažādi koka izstrādājumi ar Skrīveru simboliku, saldumi, magnēti, krūzītes, maisiņi ziepes, auskari un citi, kurus gan vietējais, gan iebraucējs vēlas paņemt sev līdzi un stāstīt: lūk, tas ir ražots Skrīveros!
Pēc atklāšanas pasākuma velopārgājienā “Čaks. Milda. Ceriņi.” devās ap 20 dalībnieku no Skrīveru un Jaunjelgavas puses, arī viesi no citām novada vietām. Pirms došanās ceļā tika nolasīta drošības instruktāža un skanēja dzejnieka Aleksandra Čaka dzejoļa “Ilgas” fragments, kurā ir arī vārdi “Klejosim ilgi, Bez stājas. Ceļu mums rādīs skudras. Pūkās, kas lidos gaidā, Gaisma pilēs kā sudrabs”. Šoreiz ceļu rādīja nevis skudras, bet pasākuma rīkotāji, un gaisma gan pilēja kā Čaka dzejolī.
Velopārgājiens veda no Skrīveru tūrisma informācijas punkta uz kuģīša “Baltā kaza” piestātni, no kuras ar kuģīti dalībnieki ar saviem spēkratiem tika pārcelti uz Jaunjelgavu. Otrā krasta piestātnē velopārgājiena dalībniekus ar dzeju un dziesmu sagaidīja novada tūrisma organizatore no Jaunjelgavas Linda Onužāne.
Daugavas kreisajā krastā maršruts turpinājās pa Jaunjelgavas promenādi uz Vecpilsētas parku, gar Čaka un viņa iemīļotās Mildas Grīnfeldes ceriņu, gar Mildas meitas skolu un vecāku māju, tālāk uz kempingu “Pie Daugavas”. Kempingā dalībnieki piknikā baudīja līdzpaņemtās uzkodas, klausījās dziesmas un Čaka dzeju, stāstījumā uzzināja par Čaka dienām un nedienām. Pēc piknika, mūzikas un dzejas baudījuma tika sagaidīts kuģītis un mērots ceļš atpakaļ uz Skrīveru un Jaunjelgavas piestātnēm, kur dalībnieki pateicās biedrībai “Daugavas abi krasti” par labi pavadīto laiku un devās mājup.