Stājies spēkā Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča 2024. gada 10. janvāra rīkojums “Par latviešu vēsturiskās zemes Sēlijas karogu”, kas 11. janvārī publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Tajā noteiktas karoga proporcijas un precīzi krāsu kodi.
Sēlijas karoga krāsas ir ar trim horizontālām svītrām secībā no augšas – sarkans, balts, zaļš, kas apzīmētas vienā vārdā – karmīnsarkanbaltsūnzaļš. Horizontālo svītru attiecības ir 2:1:2, platuma un garuma attiecība ‒ 1:2.
Divas Sēlijas karoga krāsas saskan ar Latvijas valsts karoga krāsām. Kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists Jānis Dzimtais informē, ka nolūkā ieviest vienotu zaļā toņa standartu 2018. gadā Viesītes muzeja “Sēlija” speciālisti veica precīzu toņa noteikšanu, un šajā iniciatīvā iesaistījās arī muzeja krājuma glabātāja Valija Fišere: “Akadēmiķis Jānis Stradiņš savās publikācijās minēja, ka zaļajai krāsai jābūt sūnzaļai. Tas atbilst arī 1880. gadā dibinātās studentu korporācijas “Selonija” krāsām, kas bija par pamatu karoga izveidei.”
Atbilstoši iespējām 1999. gadā pirmie Sēlijas karogi tika austi stellēs ar rokām. Karoga iesvētītais oriģināls aplūkojams muzeja “Sēlija” ekspozīcijā.
Pirmo reizi karogs iesvētīts I Sēlijas kongresa laikā 1999. gada 20. maijā Sunākstes luterāņu baznīcā. Kopš tā laika karogs kļuvis par nozīmīgu Sēlijas iedzīvotāju identitātes simbolu un arvien biežāk redzams gan pie sabiedriskām ēkām, gan privātmājām visā Sēlijā.